Svet-Stranek.cz
SGA

povídky-UPIRIK2:

povídky-UPIRIK2

Christmas-Stargate Atlantis: Horizont of last timesBylo 24. Prosince, osmnáct hodin a pět minut. Všichni se připravovali na večerní hostinu (Asi jedinou v roce, co nebyla hnusná každodenní strava.) a ozdobovali stromky,zpívali koledy a rozbalovaly dárky ze Země.Všichni si ale přáli jediné aby se vrátili ti, co zemřeli v boji.

Začala se zadávat devíti Chevronová (Symboly na bráně) adresa, zámky zářily podivně, místo obvyklé modré barvy měli zelenou.Adresa která se zadávala byla totožná s Atlantskou, ale byl přidán nový Chevron (Symbol na bráně) Andromeda.Když se horizont otevřel vypadal jako temná noční obloha, ne jako hladina vody.Ze tmy vystupovali postavy oděné v býlích,přiléhavých pláštích s kapucemi.Všechny postavy stanuli v řadě bylo jich pět, sundávali si kapuce.

To co všichni vyděli bylo neuvěřitelné, stáli tam, živý a zdraví! Doktorka Elizabeth Wearová,poručík Eiden Ford,doktor Carson Becket,plukovník Summers a major Ti Yangová.Horizont se uzavřel a postavy v pláštích se radovali že jsou doma ze strašné dimenze Smrti.Tohle byl zaručeně pro všechny obyvatele Atlantidy největší a nejkrásnější dar v jejich životě.Doktorka Kelerová vyšetřila příchozí a usoudila že jsou v pořádku a podplukovník Sheppard a McKay usoudili, že bude nejlepší když se nikdo nebude vyptávat, ani připomínat co se stalo. UPIRIK2
první povídka:

ATLANTIDSKÝ SOUBOJ

Rodney McKay VS Radek Zelenka,,Pošlete my sem toho Zelenku!‘‘ Doktor McKay byl velmi rozhořčen když zjistil že doktor Zelenka ještě není na východním molu.Rodney McKay chtěl vytvořit zbraň proti Wraitům,

ale neuměl si poradit.Zavolal si doktora Zelenku, ale neprozradil že si neví rady.Radek vešel do místnosti a ptal se ,, Tak co budeme kutit?‘‘ , Rodney opáčil ,,Vyvineme zbraň která donutí Wraitský enzym pracovat proti osobě co ho v sobě má!‘‘ . Na to Radek řekl ,, No to se máme na co těšit.‘‘ a nato si zamumlal sám pro sebe ,, Ty nás jednou přivedeš do hrobu doprdele.‘‘

Pak usedli k monitorům svých počítačů a začali zkoumat, Rodney přišel s tím že vivinou tepelné zařízení které přinutí enzym aby se rozehřál na teplotu 400 stupňů Celsia a tím pak uvaří Wraita který tuto zbraň okusí, jenže materiál na tuto zbraň není dostupný v Pegasu, ani v Mléčné dráze. Potřebovali by na to čtyři plně funkční ZPM. Radek zase vymyslel přístroj který by reguloval zvukové vlny tak že by omráčily a pak na vyšší frekvenci i zabily Wraita.

Tento návrh byl přijat, Deadalos doletěl za čtrnáct dní se vším potřebným. Zelenka s McKayem se dali do práce, ovšem každý sám. Vedení jim totiž řeklo že ten z nich kdo zbraň vynalezne dřív má měsíc dovolené na Zemi. Rodney už byl v polovině když se jeho výpočty a průzkumy zhroutily, proto-že nepočítal s výpadkem energie a tak si soubor s názvem Psycholocke neuložil.To Radek už dodělával poslední část testů. Začal svolávat nejlepší techniky Atlantidy Aby začali pracovat na realizaci.Přivolal i Rodneyho. Za necelí týden byl uskutečněn první test, na živém Wraitovi, úspěšný! Tak doktor Radek Zelenka zase vyhrál nad doktorem Rodneym McKayem. A Radek nedokázal odolat, mus el si prostě rýpnout ,,Tak kdo teď bude sledovat celý měsíc vědecký kanál vlez do prdelko?‘‘

UPIRIK2
dovoluji si vám předsavit nový povídkový seriál UPIRIKa2.Bude vycházet KAŽDOU NEDĚLI.Přeji hodně zábavy a příjemné počteníMISE: HIVESHIP 1X1Lokace: Atlantis (Kancelář Dr. Vearové)

Čas: 14:05 Atlantického časuDoktorka Vearová přecházela po místnosti a pak rozhodla ,, Dobrá jděte na Pargeon6 a vezměte si tu šipku.Podplukovník John Sheppard je velitelem akce, bere si sebou 6 nejlepších mužů z Atlantis. Vojáci prochází branou a ocitají se pod palbou, John volá na majora Lorna

,,Zadejte na DHD adresu Atlantis a pošlete váš COA (Code of Atlantis). Lorn běží a volá

,, Hoši kryjte mě!‘‘ , doběhne k DHD a to co vidí je otřesné. ,,Pane tohle DHD je plně rozbito!‘‘ .Lokace: Pargeon6 (Neznámá jeskyně)

Čas: 23:51 Atlantického času,,Podplukovníku máme jídlo na tři dny…‘‘ v tom Sheppard vyhrkne ,, V čem je problém?‘‘

a major Lorn povídá ,,Hiveship doletí za 8 dní a brána nejde otevřít odtud, ani zvenčí.‘‘

Kapitán Fileas řekne aby se ráno šly podívat po nějaké vesnici, podplukovník souhlasí.

Všichni kromě hlídky tvořené majory Kolčukem a Phineasem jdou spát.Konec epizody:1UPIRIK2
slíbený 2díl

V minulém díle jste četli:,, Dobrá jděte na Pargeon6 a vezměte si tu šipku.‘‘ Vojáci prochází branou a ocitají se pod palbou. ,,Pane tohle DHD je plně rozbito!‘‘ . ,,Podplukovníku máme jídlo na tři dny…‘‘

A nyní pokračování
MISE: HIVESHIP 2X1Lokace: Pargeon6 (Vesnice, Jeskině)

Čas: 4:00 Atlantického času,,Lorne je na severním konci pohyb?‘‘. Major Lorn a poručíci Ford a Bunch se brzy ráno vydali na cestu do blízké vesnice, aby prozkoumali první část vesnice zvané Dun Killty.

,,Pane můžete s ostatními vyrazit, je tu opuštěná hospoda s nějakým jídlem a vodou.‘‘

Lokace:Pargeon6 (Severní okraj vesnice)

Čas: 9:23 Atlantického časuPodplukovník Sheppard vstoupil do opuštěné hospody, už tu čekali Lorn a ostatní.

,,Lorne vezměte kolik můžete unést.‘‘. Vtom vstoupil poručík Bunch a říká ,, Pane..‘‘ , těžce oddechoval, zřejmě většinu cesty běžel. ,, Pane na Západním konci je sklad Genni!‘‘ .

,, A do háje dubového!‘‘ odvětil suše Sheppard. Ale Bunch ještě neskončil, pane oni ty bomby

aktivovali! Máme jednu hodinu abychom vše pobrali a zmizeli!‘‘ .

Lokace ¨:Pargeon6 (Někde v lese)

Čas: 12:04,,Tohle suché maso je hnusné!‘‘ všichni seděli u ohně a bavili se o událostech co se stali za poslední den a půl. Suché maso bylo tuhé a k tomu chleba, no prostě chuť jako když by to jídlo bylo ze sušičky.,, Pane navrhuji abychom šli pětadvacet kilometrů na východ. Tam narazíme podle našich zdrojů z Lumcildy, na větší vesnici která by se mněla ubránit Wraitům.

,,Tak dobrá‘‘ řekl Sheppard i Lorn zároveň jako by to byli dvojčata.Konec epizody:2UPIRIK2
V minulích dílech jste četli: :,, Dobrá jděte na Pargeon6 a vezměte si tu šipku.‘‘ Vojáci prochází branou a ocitají se pod palbou. ,,Pane tohle DHD je plně rozbito!‘‘ . ,,Podplukovníku máme jídlo na tři dny…‘‘. Major Lorn a poručíci Ford a Bunch se brzy ráno vydali na cestu do blízké vesnice, aby prozkoumali první část vesnice zvané Dun Killty. ,, Pane na Západním konci je sklad Genni!‘‘ . Tam narazíme podle našich zdrojů z Lumcildy, na větší vesnici která by se mněla ubránit Wraitům.

A nyní pokračování:MISE: HIVESHIP 3X1Lokace: Pargeon6 (Vesnice Lumcilda)

Čas57 Atlantického času,,Vítejte v Lumcildě cizinci!‘‘ zdravili stráže u brány, hradby vypadaly jako kdyby byli z oceli.,,Zdravím, kde se tu dá sehnat jídlo a pití?‘‘ . Ten vyšší a také statnější strážný odpověděl ,, Běžte rovně až dojdete k hostinci U Horta, pak 3 ulice doleva a budete na tržišti.‘‘ . Sheppard řekl ,, Lorne vy domluvte v hostinci ubytování pro šest osob. A já s Fordem půjdeme na to tržiště, zkusíme tam zjistit nějaké informace co se to tu děje.‘‘Lokace: Pargeon6 (Vesnice Lumcilda, hostinec U Horta)

Čas: 19:46 Atlantického času,,Pane Horte, prosím dáme vám tři C4 a vy nás tu necháte jeden den.‘‘ Lorn se snažil již půl hodiny smlouvat s hostinským. Hort odpovídá ,, Tak dobrá, domluveno. Alice připrav pokoj pro naše hosty!‘‘Lokace: Pargeon6 (Vesnice Lumcilda, tržiště)

Čas46 Atlantického časuSheppard číhal zatím co Ford sledoval jednoho agenta Genni. ,,Pojď sem ty šmejde, hned vyklop co víš!‘‘ . Ustrašený Genni hned řekl že v Dun Killty se konaly testy atomové bomby,

A ne normální, Geniiské a Wraitské, se ZPM a ještě lepší na ní bylo to že vše zůstane tak jako před výbuchem, ale vše živé zemře. Sheppard s Fordem omráčili Gennie a šly do hostince. Pro dnešek toho měli už dost. Ale Sheppard přemýšlel dlouho do noci o bombě.Konec epizody:3UPIRIK2
Mise: HIVESHIP 4X1+5X1Lokace: Pargeon6 (Šipka)

Čas: 24:17 Atlantického času

Cesta k Úlu je lehká, teď ještě zničit motory hyperprostoru. Šipky jsou všude lepí se na Shepparda, střílí na něj je jich alespoň padesát. Naše Šipka Noctis, jak ji nazval podplukovník právě začala střílet na motory, plný zásah zničí prolétávající Šípky.Noctis přistává v hangáru.

Vyklopí naše hrdiny se C4kou v hangáru poblíž hlavního jádra.Všichni běží o stošest, podkává tucet strážných, rychle je zneškodní, ale způsobý moc velký hluk, na to aby ho Wraiti neslyšeli.

C4ka je usazena v jádře všichni letí na planetu živý, Sheppard zmáčkne spínač a Úl vybuchuje. Noctis letí k bráně, má své DHD takže adresa Atlantidy je v mžiku zadaná.

Na Atlantidě je všichni vítají a opěvují za to co dokázali,pro tento týden jsou na Atlantidě hrdiny, jsou jimi pořád ale teď ještě více. Všichni odpočívají a užívají zaslouženého jídla, pití a odpočinku.Konec tohoto seriálu.UPIRIK2